Erik Thorstvedt, Tete Lidbom og Ola Henningsen om det viktigste i livet: Fotball, film og følelser

Tre vise menn snakker om det viktigste i livet; Fotball og film og følelser. De er alle Tottenham-fans, og Erik Thorstvedt, Tete Lidbom og Ola Henningsen møtes på scenen etter filmen.
Jonas Berg-Johnsen (Viaplay) leder samtalen.
Dato: Mandag 29. januar
Tid: Kl.18:00
Sted: Vika Kino
Dette er siste visning av "Ola - en helt vanlig uvanlig fyr", og dermed både en nydelig avslutningsforestilling og en gave til hovedrolle og Spurs-fan Ola Henningsen.
Promotrailer HER
ANMELDERNE SKRIVER:
Ærlig, hjertevarm og brennaktuell - Nordlys (6)
Empatisk og komplekst - Aftenposten (5)
Det mest inspirerende på lenge - BT (5)
Ei solskinshistorie - Klassekampen (5)
Stjeler hjerter - Kinomagasinet (5)
OM FILMEN:
Ola er 30 år og bor sammen med mange ulike mennesker i landsbyen Vidaråsen i Vestfold. Her lever de tett på naturen, i roligere tempo og det lille samfunnet er tuftet på inkludering, forståelse og respekt.
Ola er en engasjert, morsom og ærlig fyr. Han har en lett utviklingshemming og snakker åpent og med undring om dette. Når Ola mister en viktig brikke i livet sitt, reflekterer han over tilværelsen og hva han kan gjøre for å bli mer selvstendig.
"Ola - en helt vanlig uvanlig fyr" er en sterk, morsom og ærlig film om likeverd, tilhørighet og betydningen av å føle seg trygg nok til å være den man er. Det er et nært og ærlig portrett, som bidrar til å bryte ned skillet mellom «oss og dem».